Στην αναζήτηση μας για περισσότερες λεπτομέρειες του πρώτου φιλικού αγώνα της ομάδας μας στην Αυστρία, ανακαλύψαμε τα στατιστικά του παιχνιδιού.

Όπως διακρίνετε στην πιο πάνω φωτογραφία η ομάδα μας δημιούργησε πολλές ευκαιρίες αφού πραγματοποίησε 10 σουτ εκ των οποίων τα 4 ήταν εντός στόχου. Από την άλλη, ο αντίπαλος έκανε 6 σουτ εκ των οποίων τα 2 βρήκαν στόχο.

Η κατοχή της μπάλας ήταν 60-40 υπέρ της ομάδας μας με την κατοχή του ημιχρόνου να ήταν 58-42.

Αυτό μας δείχνει ότι η ομάδα μας εξακολουθεί να θέλει να έχει την κατοχή της μπάλας και ταυτόχρονα την πρωτοβουλία των κινήσεων.

Στο μοναδικό στατιστικό που δεν υπερτερεί η ομάδα μας ήταν τα κόρνερ καθώς οι αντίπαλοι μας κέρδισαν 5 έναντι 2 των δικών μας.